Wat is gelatine en waar is het van gemaakt?

Gelatine is een bindmiddel dat wordt gebruikt om de gewenste structuur aan producten te geven, met name stevigheid.

Gelatine wordt gemaakt uit dierlijk weefsel, meestal uit de huiden en botten van varkens of runderen. Gelatine wordt daarom ook niet gegeten door mensen met een vegetarisch of veganistisch voedingspatroon.

Producten waar gelatine vaak in is verwerkt zijn pudding (en andere toetjes), snoepjes, halvarine, gebak en voedingssupplementen. Ook kan je gelatine kopen, in poedervorm of als gelatineblaadjes, om zelf mee te koken. Gelatine vind je terug in de ingrediëntenlijst van een product.

Geschreven door

Diëtist Camella Bot beantwoordt jouw vragen | Gezondeten.nl

Camella Bot

Diëtist & Eigenaresse Camellabot.nl

Mogelijk ook interessant om te weten

Is het plastic omhulsel van een voedingssupplement gevaarlijk?

Sabrina Porru
Een capsule is een omhulsel welke vaak gemaakt wordt van gelatine en waarin de voedingsstoffen afgepast zijn zodat deze door de gebruiker kan worden i...

Waar bestaan vulmiddelen in supplementen uit?

Sabrina Porru
Een supplement kan voorkomen in pilvorm, als (bruis)tablet of als poedertje wat je gemakkelijk kunt oplossen in een drankje. Hierin zitten voedingssto...

Wat doen geleermiddelen in voeding?

Aisha Kaars
Geleermiddelen zorgen ervoor dat de structuur van bepaalde voedingsmiddel steviger wordt. Het wordt onder andere toegevoegd aan jam, pudding en ijs. H...

Wat is een veganistisch dieet?

Professor Bink
Een veganistisch dieet bestaat uit voeding van uitsluitend plantaardige oorsprong. Dit betekent dat een veganist alle dierlijke voedingsproducten mij...
Vetten +1

Waar wordt margarine van gemaakt?

Terry Schouten
Margarine is een bewerkt product dat in een fabriek gemaakt wordt. Margarine wordt gemaakt van verschillende oliën, zoals koolzaadolie, lijnzaadolie e...
Toon meer (962)
Volg ons